Nyári Tibor bojlerszerelőt sok esetben kérdezik meg azzal kapcsolatban, hogy pontosan mi a teendő akkor, ha be kellene szerelni egy új bojlert. Mindenképpen ilyenkor szakembert kell hívni, vagy esetleg el lehetne végezni a munkálatokat otthoni praktikák segítségével? Bár a szakember tisztában van azzal, hogy egyesek számára nehézséget okozhat egy mester megfizetése a készülék megvásárlása után, ennek ellenére azt ajánlja, hogy a villanybojler bekötése mindenképpen profi szerelő segítségével történjen.
Életveszélyes lehet, ha valaki szakértelem nélkül próbálkozik, hiszen tudás és tapasztalat is szükséges a művelet megfelelő elvégzéséhez. Az sem jó, ha valaki elhívja az egyik ezermester ismerősét, mert a villanybojler bekötése speciális tudást igényel és nem szabad egy hozzá nem értő személyre bízni a feladatot. Ez többek között arra vezethető vissza, hogy könnyen áramütés érheti a laikusokat, illetve elővigyázatlanság esetén, a tartály is rájuk zuhanhat szerelés közben.
A villanybojler bekötése azért is számít stratégiai fontosságú műveletnek, mert ha rosszul sikerül a feladat elvégzése, akkor a készülék sokkal több áramot fogyaszt, mint ahogyan az ildomos lenne, komoly anyagi terheket okozva ezzel a tulajdonosnak. Így a szakemberen való spórolásnak gyakorlatilag az lesz a vége, hogy a villanybojler helytelen üzemeltetéséből fakadó költségek magasak lesznek, amit a vevők pénztárcája fog bánni. A későbbi bonyodalmak elkerülése érdekében, tanácsos inkább felhívni Nyári Tibort, aki igyekszik majd minél hamarabbi időpontot adni a hozzá fordulóknak, mert tisztában van vele, hogy igazán kényelmetlen lehet napokig meleg víz nélkül élni.
Azonban, ha egyszer végre rendesen be lett szerelve a villanybojler, akkor nem kell többet aggodalmaskodni az állapota miatt, hanem csupán félévente vagy évente egyszer kell elhívni a szakembert, hogy alaposan ellenőrizze a berendezés állapotát és elvégezze a villanybojler szerkezetén a szükséges karbantartást. A vízkővel például egészen biztosan foglalkozni kell minden készüléknél.